Požerės bendruomenė pristatymas

Nuostabiame gamtos kampelyje, viename pakraštyje dunkso senasis Medvėgalis, kitame pakraštyje savo bangeles gena Paršežerio ežeras.

POŽERĖS KAIMO BENDRUOMENĖ

Požerės bendruomenė randasi nuostabiame gamtos kampelyje, viename pakraštyje dunkso senasis Medvėgalis, kitame pakraštyje savo bangeles gena Paršežerio ežeras. Džiaugiamės Aukštagirės pažintiniu pėščiųjų-dviratininkų taku ir 2010 metais įrengtu Paršežerio pažintiniu taku. Kiekvienais metais, rugpjūčio mėnesio pradžioje vyksta garsieji Kristaus atismainymo atlaidai.

Steigiamasis susirinkimas dėl Požerės kaimo bendruomenės susikūrimo ir įregistravimo įvyko 2007 m. lapkričio 28 d. Bendruomenė įregistruota 2008 m. vasario 19 d.

Veikla:

Savo veiklą pradėjome vakarone „Tarp Kalėdų ir Naujųjų“, kuri įvyko 2007 m. gruodžio 28 d.

2008 m. vasario 17 d., surengėme šventę, minėjimą Lietuvos valstybės atkūrimo proga.

2008 m. balandžio 4 d., dalyvavome kraštotyros ekspedicijoje „Mūsų kulinarinis paveldas.

Mūsų bedruomenė jau trys metai iš eilės dalyvauja švaros akcijoje „DAROM“, kurios metu tvarkome savo kaimelio aplinką. Jau tapo tradicija švesti kai kurias šventes: Motinos dieną, spalio mėnesio pradžioje kartu su Jotvingių ordinu paminime mūsų kaimo šviesuolį kunigą Antaną Skinderį. Gruodžio pabaigoje mažuosius Požerės kaimo bendruomeniečius kviečiame į kalėdinę eglutę. Du metus rengėme sportines varžybas, kuriose aktyviai dalyvauja ne tik mūsų kaimelio, bet ir aplinkinių vietovių jaunimas.

Požerės kaimo bendruomenė aktyviai dalyvauja rajono ir seniūnijos organizuojamuose šventėse ir varžybuose.

Mes ne tik švenčiame ir sportuojame, bet ir rašome įvairiausius projektus. 2008 metais už projekto „ Prasmingam bendravimui pravertos durys“ gautas lėšas, iš Žemės ūkio ministerijos, susiremontavome patalpas. 2009 m. Už Nyderlandų fondo „Tekantis vanduo“ lėšas buvo įsigytos priemonės ritualinių paslaugų patalpoms įsirengti.