Stovykla „Kai trūksta žodžių“

Kartais ne viską, kas vyksta tavo viduje, pavyksta žodžiais išsakyti… Liepos 11–14 dienomis Bijotuose, Amatų centro patalpose, vaikų dienos centre vyko stovykla „Kai trūksta žodžių“. Stovyklos tikslas – sukurti pozityvią aplinką, kurioje atsiskleistų vaikų įgimtas kūrybiškumas, kuris praturtintų jų savivertės jausmą ir sustiprintų socialinius įgūdžius, suburti vaikus bendram kūrybiniam procesui. Stovyklos organizatoriams taip pat buvo be galo svarbu, kad vaikų darbai turėtų išliekamąją meninę vertę – visi norintys Pano, mozaikos kūrinį, galės pamatyti ant sienos jau rugpjūčio pabaigoje, baigiamojoje šventėje. Džiaugiamės, kad į stovyklą atvyko vaikai net iš 5 rajonų: Šilalės, Rietavo, Tauragės, Raseinių, Telšių. Visi be galo skirtingi: ūgiu, amžiumi, plaukų spalva, pomėgiais, ir tuo pačiu panašūs: šypsenomis, entuziazmu! 

Stovyklos kūrybinį procesą organizavo garsus keramikas Gvidas Raudonius, jau daugiau nei 30 metų turintis savo keramikos studiją ir visą savo širdį atidavęs moliui. Keramikui talkino Bijotų amatų centro amatininkai keramikai Alvita Valauskaitė ir Vygandas Žalimas. Keramikas vaikus supažindino su moliu, molio lipdymo procesu, keramikos amatu. Visi entuziastingai įsitraukė į lipdymo procesą, dirbo, plušėjo. Pertraukų metu vaikų laukė įvairūs žaidimai, pramogos, linksmybės ir pažintinis žygis apie Bijotų miestelį su Šarūne Urbikaite. 
Džiaugiamės, kad stovyklos metu vaikai ne tik lipdė, bet ir stiprino socialinius įgūdžius: tiek žaidimų metu, tiek bendraujant tarpusavyje, taip pat išsivežė žinių apie Šilalės kraštą, Bijotus ir Baublių muziejų. Kiekvieną dieną vaikai užbaigdavo aptarimu ir tos dienos įspūdžiais. Buvo be galo smagu išgirsti, kad vaikai su nekantrumu laukdavo kitos dienos užsiėmimų. Na, o mes taip pat gyvename laukimu – baigiamosios šventės, kad visi kartu galėtume pasidžiaugti bendru rezultatu. Tikimės, kad ši stovykla, nors ir buvo trumputė, tačiau vaikams paliko malonių įspūdžių ir praturtino vasaros atostogas! 

Koordinacinio centro „Gilė”

direktorė Indrė Jankauskaitė